neděle 2. prosince 2018

První adventní...


Přemýšlela jsem jestli dávat věnec na blog, když už blogy málokdo čte. Ale nakonec, když už jsem dnes v tom psaní ... :).
Tak to je ten náš. Letos na zdi. V našem malém bytě mi můj každoroční obr věnec zabíral skoro celý stůl a z těch svíček na něm jsem nebyla úplně klidná. Prostě letos visí, místo toho aby ležel. Hlavně že je!
Už jsem myslela, že to letos nestihnu, ale včera jsem kupovala v květinářství větvičky do dílny na workshop, tak jsem jich rovnou vzala víc i na věnec. Navíc jsem po několika měsících v neděli doma a to se musí využít. Jupí :D.
K jedlovým větvím a snítkám myrty a eucalyptu jsem ráno, když jsem byla běhat, natrhala ještě lusky akátovníku, uschlé paličky z topinamburu a bodláčí. Takže pokud někdo zahlédl na Hádech v lese psa v bundě a bláznivou funící osobu s kyticí suchého omrzlého roští v jedné a náhubkem v druhé ruce, byla jsem to já. Vzhledem k tomu, že jsem vázací drát někde bezpečně ukryla, aby ho nikdo nenašel, tedy ani já sama, musela jsem trochu improvizovat. Nakonec se volba zbylého špagátu z tričkoviny ukázala jako skvělé řešení. Tím jak pruží, se s ní super pracovalo a výsledná mašle k zavěšení, taky nevypadá špatně. Vypadá dokonce dobře.


Včera na workshopu jsem si udělala jedno srdíčko s tiskem vločky i pro sebe. Dělá nám parádu v obýváku. Hvězdička s výšivkou vločky visí na dveřích. Ale ty jsem zapomněla vyfotit. Přidám zítra aspoň do stories.
Suma sumárum to s výzdobou nepřeháním, ač ji mám ráda. Nesnáším přeplácanost a kýč. Ještě dokoupíme jedny obyčejná světýlka, aby nám svítil i obývák, a bude zbývat jen ten stromeček. Ale na ten je ještě čas.
A to je dnes od nás všechno. Hezký adventní večer přeji <3


7 komentářů:

 1. Hani moc ráda čtu blogy a Tvůj patří mezi nejoblíbenější a myslím, že určitě nejsem sama. S velkou chutí jsem se podívala jak to bude u Vás krásné a tedy fičím shánět myrtu a hlavně nádherný eukalyptus, no a odpoledne to vidím na nějaké to běhání :-) :-). Přeji krásný adventní čas a zdravím z Ostravy Šárka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Miluji svoje pravidelné čtenářky a posílám <3 do Ostravy :)))

   Vymazat
 2. Je moc krásný,letos jsme také vyrobili jednodušší věnec...ten eukalyptus jsem zatím nikde v květinářství nepotkala a na dekorace je opravdu překrásný... mám ráda váš cit pro jednoduché a stylove dekorace... já občas sklouznu k lehkému kýči ���� přeji klidný předvánoční čas ❄Nikol

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Eucalyptus mi v květinářství objednali. Zkuste se taky zeptat. Děkuji za pochvalu Niki a přeji krásný předvánoční i vánoční čas :).

   Vymazat
 3. Váš blog čtu moc ráda. A vaše výrobky jsou krásné. Ať se vám daří v tom předvánočním čase. 😉

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kami moc děkuji. Vážím si každého , kdo si udělá čas a napíše řádku, jako reakci na článek. Psaní blogu je velký žrout času a jsem ráda, když mám zpětnou vazbu, že to někdo čte a ještě rád :)))

   Vymazat
 4. Krásné, jednoduché, také jsem eukalyptus objednávala. Krásně pasuje k té svěží zelené. Blogy čtu ráda, i svůj píšu moc ráda. Jen ten čas...to je pak hodinka u kafíčka pryč. :-)
  PS: také ráda tisknu na látku, loni jsem takto dělala část adventního kalendáře, vypadalo to hezky, jen ne vždy tisk vyšel, možná houbičkou to je přesnější. Narazila jsem na Vás asi loni na podzim a byla překvapená, kolik věcí děláte a kolik máme tak trochu společných, aniž bychom o sobě vzájemně věděly. :-) Hezké adventní dny! Lucie

  OdpovědětVymazat